pagalba

NEW ARTICLE

Kaip išmokti rusų kalbą: 3 strategijos pradedantiesiems



Šio straipsnio versiją angliškai parašė Luca Lampariello .



Pirmą kartą Rusijoje lankiausi 2013 m.
Trumpai tariant, tai buvo kvapą gniaužianti. Nors ir tada buvau patyręs keliautojas, nebuvau visiškai pasirengęs visoms nuostabioms, nepamirštamoms akimirkoms, kurias man turėjo Rusija. Keliaudamas tiek į Maskvą, tiek į Sankt Peterburgą patyriau daug dalykų, kurių tiesiog nebūtų buvę įmanoma padaryti, jei niekada nebūčiau nusprendęs išmokti gražios rusų kalbos .
Tam tikra prasme mano patirtis Rusijoje atrodė kaip atlygis už ilgą ir laukinį važiavimą, kad kalbos mokymasis buvo iki to momento.
Matote, rusų kalba yra bylų deklaracijų, sudėtingo tarimo ir sudėtingų žodinių aspektų labirintas. Šie dalykai man, patyrusiam poliglotui, kėlė iššūkį, todėl galiu tik įsivaizduoti, kokia gali būti bauginanti kalba norintiems išmokti ją kaip pirmą, antrą ar trečią užsienio kalbą.
Šiandien turiu jums tris patarimus, kurie padės efektyviau išmokti rusų kalbą ir pasitikėti jos sudėtingumu užtikrintai ir ramiai.
Pradėkime!

1. Sužinokite rusų kalbos gramatiką naudodami masyvų įvestį




Garsus poliglotas Kato Lomb kartą pasakė:

„Jūs negalite išmokti kalbos iš gramatikos, bet jūs mokotės gramatikos iš kalbos“.
Mokantis rusų kalbos, šis patarimas yra nepaprastai svarbus. Rusų kalbos gramatika yra žinoma sunki, daugiausia dėl tokių veiksnių kaip bylų sistema ir tobulinamieji bei netobulieji veiksmažodžiai .
Jei bandysite pradėti mokytis rusų kalbos, pirmiausia spręsdami gramatiką, niekur greitai nepasieksite. Tiesiog yra per daug dalykų, kuriuos reikia įsiminti vienu metu. Tai kartu su tuo, kad atmintinė atmintinė yra savaime nuobodi ir neefektyvi, reiškia, kad jei nuspręsite laikytis rusų kalbos gramatikos tradiciniu būdu, tai darysite savo pačių rizika.
Rusų kalbos gramatikos įsisavinimas reikalauja alternatyvaus būdo, rekomenduojamo Kato Lomb citatos: mokytis gramatikos iš kalbos!

Paprasčiau tariant, jūs turite išmokti rusų kalbos gramatikos įsisavindami ją iš natūralaus konteksto - sakytinės ir rašytinės kalbos.
Taip vaikai išmoksta kalbėti gimtąja kalba; jie gramatikos neišmoksta aiškiai per veiksmažodžių lenteles, bet netiesiogiai, nors ir girdi ir kalba kuo daugiau.

Tiesą sakant, vaikai pradeda mokytis gramatikos daugiausia klausydamiesi (o vėliau ir skaitydami), tai daro dešimtimis tūkstančių valandų.
Turėsite padaryti tą patį. Klausyk ir skaityk, ir daryk tai kuo daugiau. Gal ne keliasdešimt tūkstančių valandų, bet tikrai daug laiko.

Tai vadinama didžiuliu ekspozicija, ir, mano nuomone, tai yra raktas į bet kurios kalbos, įskaitant rusų, gramatikos mokymąsi.
Susipažinę su sakytine ir rašytine rusų kalba, galėsite pažvelgti į veiksmažodžio ir deklinacijos lenteles , bet tik tada, jei to reikia. Tokiose situacijose aiškūs gramatikos šaltiniai gali būti labai naudingi kaip nuorodos, jei jums reikia dar kartą patikrinti savo žinias.

2. Išmokite rašyti naudodamiesi kirilicos klaviatūra




Iš pirmo žvilgsnio akivaizdžiausias rusų kalbos iššūkis yra jos abėcėlė.
Kirilicos abėcėle vadinama ši 33 raidžių serija atrodo labai panaši į lotynų abėcėlę (t. Y. Abėcėlę, kurią vartoja anglų kalba), bet ne visai.

Pavyzdžiui, kirilica turi daug raidžių, kurių neturi lotyniški raštai, pavyzdžiui, 'Г', 'Д', 'Ж' ir 'З' .
Net kai kirilica ir lotynų raštai dalijasi raidėmis, jie dažnai reiškia labai skirtingus garsus. Pavyzdžiui, rusų kalba naudojami simboliai 'P' ir 'C' iš tikrųjų tariami kaip lotyniški 'R' ir 'S' .
Jei ketinate mokytis rusų kalbos, geriausia būtų greitai įsisavinti kirilicos abėcėlę.

Mano nuomone, geriausias būdas tai padaryti yra išmokti spausdinti naudojant rusišką klaviatūros išdėstymą.
Išmokti spausdinti turi keletą svarbių pranašumų, ypač pradedantiesiems besimokantiems rusų kalbos. Jei mokate rašyti, galite:

- greičiau atpažinkite ir perskaitykite žodžius
- Greitai bendraukite teksto žinute
- Rašyk tiksliau
- Tiksliau ištarti žodžius
Jei jau mokate spausdinti angliškai (arba savo gimtąja kalba), tai mokymasis rašyti rusų kalba jums neturėtų būti per didelė kliūtis. Pagrindinis iššūkis yra mokymasis ten, kur yra raktai.
Standartinė rusiška klaviatūra naudoja vadinamąjį „ Windows išdėstymą (dar vadinamą ЙЦУКЕН arba JCUKEN išdėstymas) su pirmąja raktų eilute, kurioje yra simboliai Й, Ц, У, К, Е ir Н Galite išmokti rašyti šį maketą, lankydami rusų kalbos rašymo pamokas www.keybr.com (Skiltyje „Nustatymai“> „Klaviatūros išdėstymas“ pakeiskite „Kalba“ ir „Išdėstymas“ į rusų kalbą.)
Tai yra pagrindinis išdėstymas, kurį naudoja vietiniai rusai. Jei norite rašyti taip pat, kaip rusų kalba, tada turėtumėte naudoti šią klaviatūrą.

Šios klaviatūros iššūkis yra tas, kad raidžių išdėstymas neatitinka lygiaverčių lotynų kalbos klaviatūros išdėstymų, kurie paprastai prasideda QWERTY , QWERTZ arba AZERIJA , o ne JCUKEN . Dėl šios priežasties išmokti spausdinti naudojant standartinį „Windows“ išdėstymą jaučiasi tarsi išmokęs visiškai naują spausdinimo būdą.
Jei tai jums yra kliūtis, rekomenduoju naudoti kitą rusišką klaviatūros išdėstymą, žinomą kaip rusiška fonetinė klaviatūra.

Fonetinis išdėstymas sukurtas taip, kad atspindėtų visame pasaulyje dažnai naudojamą populiarią QWERTY klaviatūrą. Dėl to klaviatūra prasideda ЯВЕРТЫ (QWERTY) ir atitinka tą patį modelį, kaip ir kiti standartiniai QWERTY išdėstymai. Tai klaviatūra, kuria mokiausi rusų kalbos, ir prie jos labai lengva priprasti.
Nepriklausomai nuo pasirinkto išdėstymo, rekomenduoju atsispausdinti pasirinkto klaviatūros išdėstymo kopiją ir užklijuoti ant sienos šalia kompiuterio arba laikyti šalia savęs, kol atsisėsite ir pasiruošsite dirbti rusų kalba. Tai gali padėti greitai išmokti maketą, ne visada žvelgiant žemyn į raktus!

3. Naudokite kalbą, kad ugdytumėte atvirą mintį


Yra vienas paskutinis dalykas, kurį noriu rekomenduoti visiems, norintiems išmokti rusų kalbą, ir tai susiję ne tik su pačia kalba:

Naudokite rusų kalbą kaip priemonę ugdyti atvirą mintį ir sužinoti daugiau apie Rusijos žmonių kultūrą, gyvenimą ir patirtį.
Rusai dažnai stereotipizuojami kaip šalti, atšiaurūs žmonės, nepasitikintys užsieniečiais.

Aš taip pat galvojau prieš išmokdamas rusų kalbą ir prieš koją į Rusijos žemę.

Galų gale pamačiau visiškai kitokią realybę: rusai gali būti šilti, draugiški ir nepaprastai svetingi.
Skirtumas buvo Rusijos žmonių kalbos, kultūros ir papročių žinojimas. Kai praleidau laiką kalbėdamasis su rusais, skaitydamas jų ilgą ir įspūdingą istoriją bei praktikuodamasis, kaip kalbėti ir elgtis taip, kaip jie, man atsivėrė visiškai naujas pasaulis.
Taigi, kai moki rusų kalbą, negalvok apie tai tik apie žodžių, frazių ir gramatikos taškų masę. Peržiūrėkite kalbą, žmones, istoriją ir kultūrą kitoje pusėje.

Jei galite tai padaryti, rusų kalba tampa ne tik kalba, bet ir raktu, kuris gali atverti duris į kitą pasaulį, kaip tai padarė man.

Nebėra baimės išmokti rusų kalbą


Rusų kalba gali atrodyti kaip bauginanti ar net „neįmanoma išmokti“ kalba, tačiau tikrovė iš tikrųjų yra visiškai kitokia.

Nepaisant sudėtingos kalbos, rusų kalbos galima išmokti naudojant specialias strategijas, kurios ją lengviau virškina.
Šiandien aš jums parodžiau tas strategijas, kurios yra tos pačios, kurias aš pradėjau mokytis rusų kalbos prieš daugelį metų.

Pradėkite mokydamiesi abėcėlės rašydami. Tada sutelkite dėmesį į didžiulį indėlį, kad jums pamažu atsiskleistų gramatikos sudėtingumas.
Galiausiai, viso proceso metu būkite atviri ir naudokite kalbą kaip priemonę pasiekti patrauklią Rusijos kultūrą.

Prieš mums einant, turiu jums klausimą:

Jūs mokotės rusų kalbos? Ar nerimaujate, kad, nepaisant visų šių patarimų, vis dar neturite ko imtis kalbai spręsti?

Jei taip, tada paskambink į mane! Būdamas kalbos treneris , keletą metų padėjau besimokantiems kalbų mokytis rusų kalbos ir tu gali būti mano kita sėkmės istorija.

Pagaliau PolyglotClub.com siūlo išbandyti „ Rosetta Stone“ metodą, kad išmoktumėte rusų kalbą . Tai tikrai natūralu ir progresyvi ir leidžia pasinerti į rusų kalbą.
Mes taip pat rekomenduojame šią knygą („Russian For Dummies“), jei rusų kalba jums dar nėra žinoma. Jis turi puikių atsiliepimų apie „ Amazon .

Related topics:

Comments